ZLOT TALENTÓW 2020
Obozy sportowo - rehabilitacyjne
Co roku regenerujemy swe siły na obozie...
O nas
Placówka, położona w niezwykle malowniczej okolicy, na skraju...
Teatr
Grupa przygotowując spektakl nigdy nie pracuje na „gotowym” scenariuszu...
Malta Strong
Malta Strong to impreza o charakterze sportowym wzorowana... -
Integracja środowisk
Jesteśmy placówką, która stawia na integracje zarówno między domownikami, jak i z innymi placówkami.

Untitled 2


W ramach wizytacji kanonicznej Parafii św. Józefa Oblubieńca NMP w Puszczykowie gościliśmy w naszym Domu J.E. Ks. Abp. Stanisława Gądeckiego.

15 listopada odbyło się spotkanie podsumowujące projekt Smaki Polski. Projekt realizowany był przez Fundację Polskich Kawalerów Maltańskich „Pomoc Maltańska” ze środków PFRON będących w dyspozycji Samorządu Województwa Wielkopolskiego oraz środków Miasta Puszczykowo. Uczestnikami projektu byli uczniowie Specjalnego Ośrodka Szkolno-Wychowawczego w Jastrowiu i w Kowanówku ; podopieczni Środowiskowego Domu Samopomocy we Włoszakowicach, w Gliwicach i w Puszczykowie. Podczas sobotniego spotkania uczestnicy projektu zaprezentowali kilka potraw z regionalnej kuchni wielkopolskiej i śląskiej. Wzięli też udział w konkursach gwary śląskiej: „Przysłowia mądrością narodu”, „Rozsypanka” i „Fraszołki”. Dla osób szczególnie uzdolnionych przewidzieliśmy konkurs plastyczny „Poznańska Bamberka” oraz „Lampion z dyni”. Na zakończenie każdy otrzymał certyfikat potwierdzający udział w tegorocznym projekcie.

W tym dniu odbyło się spotkanie podsumowujące projekt „Smaki i Aromaty”. W spotkaniu uczestniczyli uczniowie Zespołu Szkół Specjalnych w Kowanówku, uczestnicy Środowiskowego Domu Samopomocy w Kórniku i we Włoszakowicach oraz nasza ekipa - z Domu Pomocy Maltańskiej. Podczas Spotkania degustowaliśmy regionalne potrawy (głównie znane w obrębie danego powiatu), wymienialiśmy się przepisami, były konkursy, quiz gwary poznańskiej. Każdy z uczestników projektu otrzymał certyfikat oraz książkę z przepisami kucharskimi.
Projekt realizowany był przez Fundację Polskich Kawalerów Maltańskich ze środków PFRON będących w dyspozycji Samorządu Województwa Wielkopolskiego.

„Andrzejki” zorganizowane przez Specjalny Ośrodek Szkolno Wychowawczy w Mosinie. Pod koniec listopada mieliśmy okazję uczestniczyć w corocznej zabawie Andrzejkowej, która odbyła się w Domu Kultury w Mosinie. Impreza zorganizowana była przez Specjalny Ośrodek Szkolno Wychowawczy w Mosinie. W tym roku tematem przewodnim zabawy były rytmy oraz stroje urokliwego i zarazem szamańskiego świata Cyganów. Mieliśmy możliwość sprawdzenia swojej przyszłości w wielu wróżbach przygotowanych przez cyganki. Wyjątkową postacią była tajemnicza cyganka Rafaella, z którą taniec gwarantował obfitość w szczęściu i przeżycia duchowe. Nasze ciała i zmysły podsycała muzyka oraz andrzejkowe ciasteczka i cukierki. Z radością zabawę wspominamy do dziś dziękując za zaproszenie i mamy nadzieje, że nasze wróżby się spełnią! 

VIII Powiatowy Przegląd Piosenki Osób Niepełnosprawnych „Złoty Słowik” w Dopiewcu. Naszym bohaterem imprezy był Adam Potocki, z którym przygotowaliśmy piosenkę Krzysztofa Krawczyka pt. „ Byle było tak”. Adam zaśpiewał solo z podkładem muzycznym, sam wykonawca był zadowolony ze swojego występu, choć nie ukrywał, że pojawiła się mała trema, ale liczyła się przede wszystkim dobra zabawa, której nie brakowało. Uśmiech nie znikał z twarzy uczestników oraz gości przeglądu. Cała impreza wybrzmiewała dobrą energią i śpiewem. Po wysłuchaniu wszystkich artystów każdy z uczestników otrzymał oczekiwane nagrody w postaci przytulnych maskotek , dyplomów oraz złotych statuetek. Koniec imprezy zwieńczył pyszny tort oraz wspólnie zaśpiewana piosenki Stanisława Soyki pt.„ Tolerancja” z akompaniamentem zespołu „ Strefa Zero”, który poprowadził całą imprezę. Był to dla nas czas pełen wartościowych emocji i refleksji, który pozostaje w naszych sercach do dziś.

Masz pytania?

Środowiskowy Dom Samopomocy
Dom Pomocy Maltańskiej
ul. Dworcowa 16
62 - 041 Puszczykowo

 

 +48 61 819 44 46
 jerzy.pelowski@zakonmaltanski.pl
 pon-pt: 7.30 - 15.30

Wspierają nas!

01_powiat.png 02_fundacja.png 04_zgromadzenie.png 05_renowacja.png 800px-POL_Puszczykowo_COAsvg.png PFRON_wersja_podstawowa_RGB-01.jpg Samorzd_Wojewdztwa_Wielkopolskiego.jpg
© 2021 Dom Pomocy Maltańskiej w Puszczykowie