Zapraszamy
na ZLOT TALENTÓW 2019
Turnusy rehabilitacyjne
Co roku regenerujemy swe siły na turnusie...
O nas
Placówka, położona w niezwykle malowniczej okolicy, na skraju...
Teatr
Grupa przygotowując spektakl nigdy nie pracuje na „gotowym” scenariuszu...
Malta Strong 2019
Malta Strong to impreza o charakterze sportowym wzorowana... -
Integracja środowisk
Jesteśmy placówką, która stawia na integracje zarówno między domownikami, jak i z innymi placówkami.

MaltaStrong

Impreza tylko dla siłaczy ...
 
Malta Strong to impreza o charakterze sportowym, wzorowana na popularnym programie telewizyjnym. Organizujemy ją już kikunastu lat (pierwsze zawody odbywały się na terenie Miejskiego Ośrodka Sportu i Rekreacji w Puszczykowie, ubiegłoroczne i tegoroczne - na terenie przy Kościele p.w. św. Józefa w Puszczykowie).
Cechą, która zdecydowanie różni naszą Maltę Strong od innych zawodów sportowych to oryginalne konkurencje, w których bierze co roku ok. 120 niepełnosprawnych uczestników Warsztatów Terapii Zajęciowej, Środowiskowych Domów Samopomocy oraz uczniów Ośrodków Szkolno-Wychowawczych z terenu całej Wielkopolski.
Bieg z taranem, Spacer murarza, Wyciskanie pojazdu, Oddech Herkulesa, Toczenie beczek, Holowanie samochodu, Rzut wałkiem, Ściana płaczu, Lord Wiader i …Furia rybaka to zaledwie kilka „dyscyplin”, w których zawodnicy walczą o zwycięstwo do przysłowiowego „siódmego potu”… W trakcie zawodów do dyspozycji ekip pozostają urządzenia rekreacyjne - megapiłkarzyki, mata sumo, siłomierz kopacz, rodeo oraz ściana wspinaczkowa. „Skrajnie wyczerpani” zawodnicy oraz nie mniej wyczerpani kibice zawsze mogą liczyć na ciepły posiłek, herbatę, zimne napoje i …ciasto.
Maltastrong - impreza, która już od kilkunastu lat mobilizuje osoby niepełnosprawne do podejmowania sportowych wysiłków, odbywa się dzięki finansowemu i instytucjonalnemu wsparciu Powiatu Poznańskiego, Wojewody Wielkopolskiego, Urzędu Miasta Puszczykowa oraz Związku Polskich Kawalerów Maltańskich.
 
 

Nowości

Masz pytania?

Środowiskowy Dom Samopomocy
Dom Pomocy Maltańskiej
ul. Dworcowa 16
62 - 041 Puszczykowo

 +48 618 194 446
 jerzy.pelowski@zakonmaltanski.pl
 pon-pt: 7.30 - 15.30

Wspierają nas!

01_powiat.png 02_fundacja.png 03_puszczykowo.png 04_zgromadzenie.png 05_renowacja.png 06_lumo.png