ZLOT TALENTÓW 2022
Obozy sportowo - rehabilitacyjne
Co roku regenerujemy swe siły na obozie...
O nas
Placówka, położona w niezwykle malowniczej okolicy, na skraju...
Teatr
Grupa przygotowując spektakl nigdy nie pracuje na „gotowym” scenariuszu...
Malta Strong
Malta Strong to impreza o charakterze sportowym wzorowana... -
Integracja środowisk
Jesteśmy placówką, która stawia na integracje zarówno między domownikami, jak i z innymi placówkami.

Untitled 2

MaltaStrong

Impreza tylko dla siłaczy ...
 

Malta Strong to impreza o charakterze sportowym, wzorowana na programie telewizyjnym pn. „Strongman – Siłacze”. Organizujemy ją już 2003 roku (pierwsze zawody odbywały się na terenie Miejskiego Ośrodka Sportu i Rekreacji w Puszczykowie, od 2006 r. - na terenie przy Kościele p.w. św. Józefa w Puszczykowie).

Cechą, która zdecydowanie różni naszą Maltę Strong od innych zawodów sportowych to oryginalne konkurencje, w których bierze co roku ok. 120 niepełnosprawnych uczestników Warsztatów Terapii Zajęciowej, Środowiskowych Domów Samopomocy oraz uczniów Ośrodków Szkolno-Wychowawczych, nie tylko z terenu Powiatu Poznańskiego.

Bieg z taranem, Spacer murarza, Oddech Herkulesa, Toczenie beczek, Rzut wałkiem, Ściana płaczu, Lord Wiader, Przerzucanie opony i …Furia rybaka to zaledwie kilka „dyscyplin”, w których zawodnicy walczą o zwycięstwo do przysłowiowego „siódmego potu”… W trakcie zawodów do dyspozycji ekip pozostają urządzenia rekreacyjne –siłomierz młot, mata sumo, siłomierz kopacz, rodeo byk, tor moro. „Skrajnie wyczerpani” zawodnicy oraz nie mniej wyczerpani kibice zawsze mogą liczyć na ciepły posiłek, herbatę, zimne napoje i …ciasto.

Malta Strong - impreza, która już od kilkunastu lat mobilizuje osoby z niepełnosprawnościami do podejmowania sportowych wysiłków, odbywa się dzięki finansowemu i instytucjonalnemu wsparciu Powiatu Poznańskiego, Miasta Puszczykowa oraz Związku Polskich Kawalerów Maltańskich.

 
 

Masz pytania?

Środowiskowy Dom Samopomocy
Dom Pomocy Maltańskiej
ul. Dworcowa 16
62 - 041 Puszczykowo

 

 +48 61 819 44 46
 jerzy.pelowski@zakonmaltanski.pl
 pon-pt: 7.30 - 15.30

Wspierają nas!

01_powiat.png 02_fundacja.png 04_zgromadzenie.png 05_renowacja.png 800px-POL_Puszczykowo_COAsvg.png PFRON_wersja_podstawowa_RGB-01.jpg Samorzd_Wojewdztwa_Wielkopolskiego.jpg
© 2024 Dom Pomocy Maltańskiej w Puszczykowie