ZLOT TALENTÓW 2022
Obozy sportowo - rehabilitacyjne
Co roku regenerujemy swe siły na obozie...
O nas
Placówka, położona w niezwykle malowniczej okolicy, na skraju...
Teatr
Grupa przygotowując spektakl nigdy nie pracuje na „gotowym” scenariuszu...
Malta Strong
Malta Strong to impreza o charakterze sportowym wzorowana... -
Integracja środowisk
Jesteśmy placówką, która stawia na integracje zarówno między domownikami, jak i z innymi placówkami.

Untitled 2

Inspiracje poznawcze

 

POBIERZ - Dobry sen - skuteczne praktyki (PDF)

POBIERZ - Kultura w sieci - zwiedzanie on-line (PDF)

POBIERZ - Zasady zachowania przy stole (PDF)

POBIERZ - Jak oszczędzać prąd i wodę - skuteczne praktyki(PDF)

POBIERZ - Segregacja odpadów - kosz żółty (PDF)

POBIERZ - Segregacja odpadów - kosz niebieski (PDF)

POBIERZ - Krzyżówka muzyczna (PDF)


POBIERZ - Prawa asertywności (PDF)

POBIERZ - Samoocena i stres (PDF)


Dla rozruszania Naszej głowy proponujemy zajęcia z rozpoznawania drzew, łamigłówek stolarskich oraz jesiennego malowania.

POBIERZ - Jesienne malowanie (PDF)

POBIERZ - Drzewa (PDF)

POBIERZ - Łamigłówki stolarskie (PDF)


Pierwsze materiały do pobrania w strefie "Inspiracje poznawcze". To strefa dla każdego, może z niej korzystać zarówno uczestnik jak i kadra czy rodzice. W tej seksji przedstawiać będziemy materiały z zakresu rozwijania funkcji poznawczych, na początek ponadczasowy klasyk gier towarzyskich. Sprawdźcie sami, zachęcamy do pobrania:

POBIERZ - Familiada - gra towarzyska (PDF)

POBIERZ - Kalambury - gra towarzyska (PDF)


Mandalą jest w zasadzie każdy rysunek, diagram czy wzór geometryczny, który przedstawia kosmos lub wszechświat. Może też przezentować nasze Ja jako mikrokosmos wszechświata. Mandale fascynowały szwajcarskiego psychoanalityka Carla Junga (1875 - 1961), który widział w nich "reprezentację podświadomego Ja". Jung badał mandale wywodzące się z tradycji hinduskiej i buddyjskiej, a w końcu sam zaczął je tworzyć i kolorować. Zauważył, że ta praktyka dała mu dostęp do obrazów i energii własnej podświadomości, co pomogło mu w rozwoju duchowym i psychologicznym. Jung określił podświadomość jako magazyn uniwersalnych archetypów - tematów i obrazów wspólnych dla każdej epoki i kultury. Typowe archetypy pojawiają się w uniwersalnych tematach, takich jak narodziny, śmierć, ślub czy zdrada - stanowią zawartość snów, tematy mitów, baśni i symboliki religijnej. Istnieją również archetypiczne role, rozpoznawalne na całym świecie, takie jak matka, ojciec, starzec, stara kobieta, dziecko czy sierota.


Jak matematyka z Panem Mikołajem to tylko na wesoło ;) Miejmy nadzieję że zadania przygotowane przez Pana Mikołaja nie okarzą się dla nikogo zbyt wielkim wyzwaniem, a przy tym będzie można poczuć się jak na zajęciach w pracowni stolarskiej. Dlaczego? Sprawdźcie sami. Po rozwiązaniu zadań możecie zadzwonić do nas pod nr telefonu: 61 819 44 46 i pochwalić się waszymi wynikami. Czekamy od poniedziałku do piątku w godzinach 7:30 - 15:30.

POBIERZ - Matematyka dla Złotej Rączki (PDF)


 Czy słyszeliście kiedyś o teorii mówiącej o tym, że wykorzystujemy tylko 10% możliwości naszego mózgu? „Mit dziesięciu procent” najprawdopodobniej wywodzi się z początku XX w., kiedy to jeden z pionierów psychologii William James ogłosił, że – jego zdaniem – człowiek wykorzystuje jedynie niewielką część swojego potencjału intelektualnego – właśnie ok. 10%. Wiarygodność tego przekonania jest wyjątkowo niska, lecz niezależnie od tego zapraszam do wykonania porcji zadań, których regularne wykonywanie usprawnia procesy poznawcze.

POBIERZ - Procesy poznawcze #1 (PDF)


 Kolejna porca zadań polegających na łączeniu podobnych elementów oraz szukanie elementu niepasującego do danej grupy. Zadania do wydruku lub pracy przed komputerem.

POBIERZ - Połącz w pary #1 (PDF)

POBIERZ - Niepasujący element (PDF)


Zapraszam do serii ćwiczeń, których celem jest rozwój inteligencji oraz kreatywności. Na trening intelektu składają się ćwiczenia i zabawy wymagające użycia pamięci, koncentracji, kreatywności, języka i zasobów wiedzy. A czym jest ta inteligencja? Inteligencja (od łac. intelligentia - zdolność pojmowania, rozum) – zdolność do postrzegania, analizy i adaptacji do zmian otoczenia. Zdolność rozumienia, uczenia się oraz wykorzystywania posiadanej wiedzy i umiejętności w różnych sytuacjach.

POBIERZ - Trening intelektu #1 (PDF)


"W labiryncie" - to jedno z bardziej popularnych ćwiczeń, którego celem jest wyćwiczenie myślenia i skupienia. Odmian tego typu zadań można znaleźć wiele, lecz warto wiedzieć że można również taki labirynt narysować samemu. Jeśli chcecie odpocząć od krzyżówek, wykreślanek czy sudoku to zapraszamy do zadań pod hasłem "W labiryncie".

POBIERZ - W labiryncie - ćwiczenia(PDF)


Wielkanoc, to święto, które kojarzy nam się z wiosną. Jest powodem by posprzątać dom, udekorować go kolorami, upiec i ugotować coś pysznego. Dla jednych to czas spotkań ze swoim bliskimi, dla innych czas na odpoczynek i chwilę zadumy. Z obchodami świat wielkanocnych związanych jest wiele obyczajów ludowych. Sprawdźcie sami i przekonajcie się czy słyszeliście o wszystkich z nich.

POBIERZ - Tradycje Wielkanocne (PDF)

 

 

Masz pytania?

Środowiskowy Dom Samopomocy
Dom Pomocy Maltańskiej
ul. Dworcowa 16
62 - 041 Puszczykowo

 

 +48 61 819 44 46
 jerzy.pelowski@zakonmaltanski.pl
 pon-pt: 7.30 - 15.30

Wspierają nas!

01_powiat.png 02_fundacja.png 04_zgromadzenie.png 05_renowacja.png 800px-POL_Puszczykowo_COAsvg.png PFRON_wersja_podstawowa_RGB-01.jpg Samorzd_Wojewdztwa_Wielkopolskiego.jpg
© 2024 Dom Pomocy Maltańskiej w Puszczykowie