Zapraszamy
na ZLOT TALENTÓW 2019
Turnusy rehabilitacyjne
Co roku regenerujemy swe siły na turnusie...
O nas
Placówka, położona w niezwykle malowniczej okolicy, na skraju...
Teatr
Grupa przygotowując spektakl nigdy nie pracuje na „gotowym” scenariuszu...
Malta Strong 2019
Malta Strong to impreza o charakterze sportowym wzorowana... -
Integracja środowisk
Jesteśmy placówką, która stawia na integracje zarówno między domownikami, jak i z innymi placówkami.

Terapia indywidualna

Terapia indywidualna prowadzona jest w naszym Domu przez pedagoga specjalnego - Lidkę oraz przez psychologa - Damiana.
 
Terapia pedagogiczna
Na zajęciach z pedagogiem uczymy się rozpoznawania i określania własnych uczuć i emocji, rozwijamy umiejętności bezpośredniego i otwartego wyrażania próśb i oczekiwań, współdziałania na zasadach partnerstwa i wzajemnej życzliwości. Nasze zajęcia mają na celu przezwyciężanie uprzedzeń, przeciwdziałanie konfliktom w grupie, kształtowanie poprawnych więzi emocjonalnych. To czas, w którym zawsze możemy omówić nasze aktualne kłopoty i trudności, zastanowić się nad sposobami rozwiązania nurtujących nas problemów...
 
Terapia ruchowa
W zajęciach ruchowych biorą udział wszyscy uczestnicy Domu. Poranna gimnastyka opiera się głównie na ćwiczeniach ogólnorozwijających – stymulujących pracę całego organizmu. Zajęcia indywidualne prowadzone są przez fizjoterapeutę w oparciu o wnikliwą analizę zaleceń lekarskich, diagnozę aktualnych potrzeb i dysfunkcji ruchowych każdego z uczestników.
 
Sale do ćwiczeń ruchowych – grupowych i indywidualnych wyposażyliśmy w Uniwersalny Gabinet Usprawniania Leczniczego (UGUL) – przeznaczony do ćwiczeń w odciążeniu, bieżnię elektryczną, lampę do naświetlań – Bioptron, różnego rodzaju trenażery, maty masujące, rowery rehabilitacyjne, steppery, hantle, zestaw do ćwiczeń siłowych – typu Atlas, piłki do gier zespołowych, stół do tenisa stołowego, klocki oraz płytki manipulacyjne – do ćwiczeń z zakresu usprawniania tzw. „motoryki małej”.
 
Zajęcia w Sali Doświadczania Świata
W Naszym Domu, jednym z niewielu miejsc gdzie możemy naprawdę „popróżnować” jest Sala Doświadczania Świata. Zajęcia w niej zapewniają naszym uczestnikom odprężenie a zarazem stymulację za pomocą światła, koloru, dźwięków, dotyku i zapachu. Pozwalają na chłonięcie, badanie i kontrolowanie szerokiego zakresu bodźców zmysłowych w atrakcyjnym otoczeniu.
 
To nie tylko relaks i odpoczynek. Kilkunastominutowe zajęcia rozwijają spostrzegawczość, pamięć sensoryczną, uwagę i motywację do samodzielnego podejmowania decyzji, powodują lepsze rozumienie otoczenia, pobudzają aktywność i oswajają z różnymi bodźcami.

Masz pytania?

Środowiskowy Dom Samopomocy
Dom Pomocy Maltańskiej
ul. Dworcowa 16
62 - 041 Puszczykowo

 +48 618 194 446
 jerzy.pelowski@zakonmaltanski.pl
 pon-pt: 7.30 - 15.30

Wspierają nas!

01_powiat.png 02_fundacja.png 03_puszczykowo.png 04_zgromadzenie.png 05_renowacja.png 06_lumo.png