ZLOT TALENTÓW 2022
Obozy sportowo - rehabilitacyjne
Co roku regenerujemy swe siły na obozie...
O nas
Placówka, położona w niezwykle malowniczej okolicy, na skraju...
Teatr
Grupa przygotowując spektakl nigdy nie pracuje na „gotowym” scenariuszu...
Malta Strong
Malta Strong to impreza o charakterze sportowym wzorowana... -
Integracja środowisk
Jesteśmy placówką, która stawia na integracje zarówno między domownikami, jak i z innymi placówkami.

Untitled 2

Wieczory z Aniołami

Prawdziwie sielski - anielski nastrój panuje w Sali im. Jana Pawła II w Puszczykowie, już od początku grudnia. Tuż przed Świętami Bożego Narodzenia organizujemy „Wieczory z Aniołami” - spotkania z zaprzyjaźnionymi placówkami, rodzinami naszych uczestników,darczyńcami oraz przedstawicielami władz samorządowych i pozarządowych. Uroczystości, na które zapraszamy ok.300 gości rozpoczyna tradycyjnie minispektakl teatralny przygotowany przez uczestników naszego Domu.
Spotkanie połączone jest z wystawą prac tematycznie związanych z Narodzinami Bożego Syna. Autorzy, niczym wędrowcy przybywają do nas z różnych stron Wielkopolski: z Dopiewca, Chrzypska Wielkiego, Lisówek, Mosiny, Swarzędza, Poznania, Owińsk, Włoszakowic, Kowanówka, Gniezna, Jastrowia i …Puszczykowa.
„Gwiazda Betlejemska”, „Magia Świąt Bożego Narodzenia”, ‘Świąteczny piernik”, „Bombka”, „Świąteczne drzewko” - to konkursy plastyczne, w których dotychczas brali udział uczestnicy placówek zajmujących się rehabilitacją osób niepełnosprawnych z terenu Wielkopolski. Dla osób doskonale „władających piórem” przygotowujemy konkursy literackie i poetyckie - goście oraz autorzy prac otrzymują w trakcie Wieczoru specjalne wydanie - zbiór wszystkich utworów. 
Momentem szczególnie oczekiwanym jest rozstrzygnięcie konkursów – poetyckich i literackich oraz wręczenie dyplomów i nagród – nie tylko dla laureatów…
Grudniowe Wieczory z Aniołami odbywają się dzięki finansowemu i instytucjonalnemu wsparciu Powiatu Poznańskiego, Urzędu Miasta Puszczykowo oraz Związku Polskich Kawalerów Maltańskich.
 

Masz pytania?

Środowiskowy Dom Samopomocy
Dom Pomocy Maltańskiej
ul. Dworcowa 16
62 - 041 Puszczykowo

 

 +48 61 819 44 46
 jerzy.pelowski@zakonmaltanski.pl
 pon-pt: 7.30 - 15.30

Wspierają nas!

01_powiat.png 02_fundacja.png 04_zgromadzenie.png 05_renowacja.png 800px-POL_Puszczykowo_COAsvg.png PFRON_wersja_podstawowa_RGB-01.jpg Samorzd_Wojewdztwa_Wielkopolskiego.jpg
© 2024 Dom Pomocy Maltańskiej w Puszczykowie