Zapraszamy
na ZLOT TALENTÓW 2019
Turnusy rehabilitacyjne
Co roku regenerujemy swe siły na turnusie...
O nas
Placówka, położona w niezwykle malowniczej okolicy, na skraju...
Teatr
Grupa przygotowując spektakl nigdy nie pracuje na „gotowym” scenariuszu...
Malta Strong 2019
Malta Strong to impreza o charakterze sportowym wzorowana... -
Integracja środowisk
Jesteśmy placówką, która stawia na integracje zarówno między domownikami, jak i z innymi placówkami.

Untitled 2

MaltaStrong

Impreza tylko dla siłaczy ...
 

Malta Strong to impreza o charakterze sportowym, wzorowana na programie telewizyjnym pn. „Strongman – Siłacze”. Organizujemy ją już 2003 roku (pierwsze zawody odbywały się na terenie Miejskiego Ośrodka Sportu i Rekreacji w Puszczykowie, od 2006 r. - na terenie przy Kościele p.w. św. Józefa w Puszczykowie).

Cechą, która zdecydowanie różni naszą Maltę Strong od innych zawodów sportowych to oryginalne konkurencje, w których bierze co roku ok. 120 niepełnosprawnych uczestników Warsztatów Terapii Zajęciowej, Środowiskowych Domów Samopomocy oraz uczniów Ośrodków Szkolno-Wychowawczych, nie tylko z terenu Powiatu Poznańskiego.

Bieg z taranem, Spacer murarza, Oddech Herkulesa, Toczenie beczek, Rzut wałkiem, Ściana płaczu, Lord Wiader, Przerzucanie opony i …Furia rybaka to zaledwie kilka „dyscyplin”, w których zawodnicy walczą o zwycięstwo do przysłowiowego „siódmego potu”… W trakcie zawodów do dyspozycji ekip pozostają urządzenia rekreacyjne –siłomierz młot, mata sumo, siłomierz kopacz, rodeo byk, tor moro. „Skrajnie wyczerpani” zawodnicy oraz nie mniej wyczerpani kibice zawsze mogą liczyć na ciepły posiłek, herbatę, zimne napoje i …ciasto.

Malta Strong - impreza, która już od kilkunastu lat mobilizuje osoby z niepełnosprawnościami do podejmowania sportowych wysiłków, odbywa się dzięki finansowemu i instytucjonalnemu wsparciu Powiatu Poznańskiego, Miasta Puszczykowa oraz Związku Polskich Kawalerów Maltańskich.

 
 

Nowości

Masz pytania?

Środowiskowy Dom Samopomocy
Dom Pomocy Maltańskiej
ul. Dworcowa 16
62 - 041 Puszczykowo

 +48 618 194 446
 jerzy.pelowski@zakonmaltanski.pl
 pon-pt: 7.30 - 15.30

Wspierają nas!

01_powiat.png 02_fundacja.png 03_puszczykowo.png 04_zgromadzenie.png 05_renowacja.png 06_lumo.png